خانم‌ها بخوانند: نحوه‌ی صحیح عطرزدن

عطر زدن چیزی نیست که قانون و قاعده خاصی داشته باشد. هیچ وقت نمی‌توان به کسی گفت ” کارت اشتباه است”. با این حال ما می خواهیم نحوه‌ی صحیح‌تر استفاده از عطر را که شاید از قبل نمی‌دانستید، به اطلاع‌تان برسانیم. راه‌هایی را جلوی پای شما می‌گذاریم برای اینکه چطور ماندگاری بوی عطر را بیشتر کنید. حتی اگر فکر می‌کنید همه چیز را در این‌باره می دانید باز هم مقاله را بخوانید زیرا احتمالاً نکات جدیدی یاد می‌گیرید.

 

۱- به اندازه عطر بزنید؛

اولین نکته این‌جاست که چه مقدار عطر به خود بزنیم. عطربازها به سه دسته تقسیم می شوند : ۱- کسانی که به اندازه عطر نمی زنند؛ ۲- کسانی که به اندازه عطر می زنند و ۳- کسانی که بیش از حد عطر می زنند.

بعضی‌ها هستند دلشان نمی‌آید به اندازه به خود عطر بزنند. درواقع این افراد عطر خود را هدر می‌دهند. یک سری دیگر هم دوش عطر می‌گیرند و همه اطرافیان‌شان را از بوی عطر خفه می کنند. راه‌حل مناسب این است که بسته به غلظت عطر هر دفه ۲ یا ۳ بار اسپری را فشار دهید.

۲-عطر را به ۳ جا بزنید؛

ماندگاری بوی عطر فقط به کیفیت آن نیست. اگر می‌خواهید بوی عطرتان ماندگاری بیشتری برجای بگذارد، عطر را در ۳ نقطه از بدن اسپری کنید. مُچ دست، پشت گوش‌ها و پشت زانوها. این سه ناحیه از بدن، نقاطی هستند که نبض بدن از آن‌ها عبور می کند. بعد از این سه نقطه موهای سر نیز جای مناسبی برای عطر زدن است. هر جایی که بروید رَدی از بوی خوش در هوا به جا خواهید گذاشت.

۳- چند عطر متنوع استفاده کنید؛

اگر می‌خواهید بوی عطر به تن‌تان بنشیند از چند عطر استفاده کنید. پس از این‌که یک عطر را به صورت طولانی مدت استفاده بکنید رایحه‌ی آن با بوی بدن شما اُخت می شود و ممکن است بعد از مدتی دیگر کسی بوی آن‌ را از بوی بدن‌تان تشخیص ندهد. با استفاده از چند عطر از وقوع این امر جلوگیری کنید.

۴- عطر را در جای مناسب بگذارید؛

جدا از این‌که چطور از عطر استفاده کنیم، نکات به دردبخور دیگری هم در این‌باره وجود دارد. یکی از این نکات نحوه‌ی نگهداری از عطر است. به همین دلیل است که عطری که پارسال خریدید یا عطری که در جای درست نگهداری نشده است، بوی تازه نمی دهد و خیلی هم ماندگار نیست. اگر یخچال‌تان جا دارد، بهتر است عطرهای‌تان را در یخچال جاساز کنید. درغیراین‌صورت، آن‌ها را در جایی خشک و خنک نگهداری کنید که نور مستقیم آفتاب نخورد. حمام و دستشویی به خاطر مرطوب بودن جای مناسبی برای نگهداری عطر نیست.

۵-متفاوت فکر کنید؛

چرا می خواهید خود را بهعطرهایی که رایحه‌ی دخترانه دارد و از عصاره‌ی گل‌ها گرفته شده است محدود کنید؟ البته این‌کار هیچ مشکلی ندارد، اما بد نیست بعضی وقت‌ها دل به دریا بزنید و کمی از عطر برادر یا شوهرتان را کِش بروید. البته در این‌کار زیاده روی نکنید. یک بار اسپری کردن عطر مردانه کافی است.

۶- اخطارها؛

احتیاط کردن شرط عقل است و این جمله درباره‌ی استفاده از عطر نیز کاربرد دارد. آیا می دانستید که بعضی از عطرها حاوی موادی هستند که اگر مستقیم بر روی لباس‌تان بریزند آن را لک می کنند؟ به همین دلیل است که می گوییم عطر را فقط بر روی بدن یا موهای خود بریزید.

اگر احیاناً بعد از استفاده از عطر قصد دارید به مکانی بروید که برای مدت طولانی زیر نور خورشید قرار می گیرید، به خاطر داشته باشید که مناطق عطر خورده، حساسیت بیشتری در برابر نور خورشید خواهند داشت. چیز دیگری که باید در ذهن داشته باشید این است که بعضی از عطرها حاوی موادی هستند که باعث سردرد یا واکنش‌های آلرژیک شما یا اطرافیان‌تان ی شوند. بنابراین بیشتر دقت کنید.

۷-عطر برای تازه‌کارها؛

اگر دفعه‌ی اول‌تان است که می‌خواهید عطر بخرید و می خواهید اول کاری محتاط باشید، بهتر است با یک اسپری بدن یا چیزی که خیلی سنگین نباشد شروع کنید. برای خوشبو شدن استفاده از لوسیون یا صابون معطر نیز کار شما را راه می اندازد. اگر فقط با محصولات طبیعی حال می‎‌کنید، عطر‌های روغنی با رایحه‌ی وانیل، پرتقال یا لیمو مناسب شما هستند.

۸-ماندگاری آن را بیشتر کنید؛

راه‌های مختلفی وجود دارد برای این‌که ماندگاری عطر خود را بیشتر کنید.

اولین راه‌کار این است که خود را چند لایه عطرمالی کنید. یک سِت بدن شوی معطر حاوی لوسیون، عطر و اسپری بدن (Body Splash)  تهیه کنید. اگر پوست بدن را با استفاده از چند ماده‌ی معطر خوشبو کنید تا آخر روز بوی خوب می دهید. راه‌حل دیگر این است که از کِرِم‌های خوشبو کننده استفاده کنید. باید این کرم‌ها را مثل لوسیون به بدن خود بمالید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *