نحوه انتخاب کراوات مناسب آقایان

در خرید کراوات ، کراواتی را انتخاب کنید که عرض مناسبی داشته باشد :

یک کراوات خوب باید دقیقا در وسط پیراهن قرار بگیرد. کراواتی با عرض حدود ۸ سانتیمتر برای بیشتر آقایان ایده ال می باشد. بعضی از آقایان لاغرتر ممکن است از کراوات هایی با عرض کمتر استفاده کنند ولی عرض ۸ سانت برای اغلب آقایان مناسب است.

در خرید کراوات ، کراواتی را انتخاب کنید که طول مناسبی داشته باشد:

کراوات های استاندارد معمولا طولی حدود ۱۴۷ سانتیمتر دارند .اگر چه درازای بعضی از آنها به حدود  ۱۶۲  سانتیمتر میرسد. انواع کوتاه تر برای آقایان قد کوتاه مناسب هستند. بهترین راه اندازه گیری طول مناسب این است که این کراوات ها چگونه بر روی بدن شما می افتند. یک کراوات خوب باید تا کمر شلوارتان برسد. انتهای نازک کراوات باید تا میانه انتهای پهن کشیده شود و اگر از آن پایین تر بیاید کراوات را نازک نشان میدهد و بهتر است به کمک سنجاقی محکم شود.

در خرید کراوات ، کراواتی را انتخاب کنید که کیفیت بالایی از نظر جنس و ساختار داشته باشد:

طول و عرض کراوات به راحتی توسط یک خط کش محاسبه می شوند اما مشکل اصلی خریدن یک کراوات با قیمت خوب و یا خرید یک کراوات با کیفیت بالا می باشد. کراوات هایی از جنس ابریشم بهترین کیفیت را در دنیا دارند. پارچه های مصنوعی ممکن است از نظر نرمی شبیه ابریشم باشند اما هیچ گاه بافت غنی و ظرافت ابریشم را ندارند. کراوات را داخل دستتان مچاله کنید و بعد از آن اگر کراوات بطور مستقیم ایستاد یعنی ابریشم آن به خوبی بریده شده است اگر کراوات موج پیدا کرد یعنی برش ابریشم آن خوب نبوده است و این کراوات به خوبی بر روی بدن قرار نمی گیرد. بافت ابریشم نیز بسیار مهم است. ابریشم های زمخت را وقتی به پوست خود می کشید احساس زبری دارید . پس به دنبال پیدا کردن کراوات نرم و قابل انعطاف باشید. آستر کراوات های خیلی خوب از صد در صد پشم می باشد. این ویژگی کراوات را گران و نایاب می کند. استفاده از جنس پشم مخلوط نیز کراوات را مرغوب می کند. جنس نخی کراوات هم مناسب است. آن چه که باعث تشخیص یک کراوات خوب می شود در حقیقت یک کوک افقی در پشت کراوات درست جایی که انتهای پهن جدا می شود است. دو انتهای کراوات را کنار هم نگه دارید تا شکل کراوات مشخص شود . در کراوات های نامرغوب شما این کوک را نمی بینید.

همچنین کراوات ها از ساختارهای متفاوتی تشکیل شده اند . کراوات با ساختار خوب معمولا از سه نوع قطعه تشکیل شده است که شما می توانید به راحتی با کشیدن انگشتان دست خود بر روی پارچه کراوات از بالا به پایین آن را کاملا احساس کنید. در کراوات های ارزان معمولا از دو نوع جنس به جای سه نوع استفاده می کنند. سومین قطعه معمولا در کنار گردن استفاده می شود و این کمک می کند تا  انتهای کراوات به نرمی و راحتی آویزان گردد. تمام کراوات هایی که این ویژگی را نداشته باشند از نوع نامرغوب می باشند.

منبع : شیکسون

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *